Abarth Pista: czego jeszcze o nim nie wiesz?

Mały, lekki, zwinny, nieco zwariowany, bez wątpienia designerski: Abarth Pista to samochód dla koneserów. Kierowcy lubiący sportową jazdę będą zachwyceni jego osiągami, a miłośnicy formy – oryginalnym wykończeniem. Nie dajcie się jednak zwieść temu uroczemu maleństwu. Jego oblicze kryje w sobie znacznie więcej, niż przypuszczacie!

Fiat w sportowej odsłonie

Abarth Pista to tak naprawdę sportowy Fiat 500. Gdy samochód zaprezentowano po raz pierwszy na targach w Genewie w 2008 roku, widzowie byli zaskoczeni i zarazem zachwyceni. Oto ich oczom ukazało się auto sportowe o tak znanych przecież kształtach, które z dynamiką miało wcześniej niewiele wspólnego. To połączenie poskutkowało czymś więcej, niż tylko odświeżeniem kultowej „pięćsetki”. Pozwoliło świeżym okiem spojrzeć na motoryzację sportową i zaproponować coś innego: mały, ale zwinny samochód.

70-latek na doładowaniu

W zeszłym roku marka obchodziła swoje 70. urodziny! Przez ten czas zdążyła nie tylko wpisać się na stałe w historię europejskiej motoryzacji, ale także zachwycić kierowców nietuzinkowym podejściem do projektowania aut o sportowym charakterze. Mało kto spodziewał się wówczas, że Abarth z takim powodzeniem wyjedzie z torów wyścigowych na asfaltowe drogi. Nawet po takim czasie nie słabną zachwyty nad zastosowanymi rozwiązaniami obejmującymi zarówno niezawodną technologię, jak i oryginalny design.

Pista – jeden z wielu

Abart Pista to tylko jedno z wielu fantastycznych wcieleń sportowej „pięćsetki”, jakimi uraczyli kierowców twórcy modelu. Miłośnicy sportowej jazdy mogą wybierać spośród aż dziewięciu odsłon Abartha. Spełniają oczekiwania naprawdę szerokiego grona odbiorców, zachwycając perfekcyjnym podejściem do detali, ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, zastosowaniem unikatowych trybów jazdy czy wreszcie doskonałym rozumieniem potrzeb współczesnego kierowcy. Abarth Pista to jeden z najciekawszych wyborów, który przypadnie do gustu każdemu, kto łaknie przygód za kółkiem!

Kategorie
Motoryzacja