Beton w domu – gdzie, jak i z czym?

Wybór betonowej podłogi w domu to bardziej obecna moda, a może jest po prostu wygodna w użytkowaniu? Jakie są typy posadzek betonowych? Czy prezentują się elegancko czy raczej beton pasuje do minimalistycznych wnętrz?

Zalety wykończeń betonowych

Coraz częściej możemy się spotkać z betonem w salonie, łazience, a nawet w sypialni. Nadaje on pomieszczeniu z jednej strony surowości i minimalizmu. Jednak jeśli zdecydujemy się na odpowiednie dodatki w stylu glamour na przykład w sypialni, będzie to bardzo eleganckie wnętrze. Beton świetnie odnajduje się w obecnych trendach aranżacji wnętrz, industrializm na dobre zagościł w wielu domach. Z pozoru to surowe wnętrze, ale z dodatkiem kanapy w słonecznym odcieniu żółtego będzie stanowić o wiele przytulniejsze wnętrze.

Oprócz tego walorów estetycznych i charakterystycznego piękna, należy wspomnieć również o atutach użytkowania betonu. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń w domu. Cechą charakterystyczną jest trwałość, odporność na ścieranie oraz wilgoć. Beton pozostaje bezkonkurencyjny wobec pozostałych wykończeń podłogi jak panele, drewniany parkiet czy płytki. Można śmiało eksploatować posadzkę betonową bez obaw.

Latem, kiedy temperatury potrafią dokuczyć posadzkowa podłoga da nam upragniony chłód. Jeśli chodzi o zimę to nie należy się obawiać struktury betonu, bowiem doskonałe rozwiązanie to ogrzewanie podłogowe jakie oferuje https://www.warmah.pl. Nie dość, że spełnia swoją fukcję dając przyjemne ciepło w całym domu. Dodatkowo to świetne rozwiązanie estetyczne dla dużych wnętrz i otwartych wnętrz, które obecnie królują w aranżacji. Wszystko pokryte odpowiednimi impregnatami, aby jeszcze bardziej ułatwić utrzymanie w czystości.

Podłoga wykonana z betonu komponuje się z wieloma materiałami wykończeniowymi, jakie tylko nam się podobają. Takiej podłodze może także nadać unikatowy wygląd, ponieważ można na życzenie uzyskać fakturę oraz zmienić kolor betonu. Tak wykończone wnętrze nabierze zdecydowane charakteru, a poza tym kuchnia czy łazienka będą łatwe do sprzątania.

Więcej o posadzkach przeczytasz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/katowice.html

Kategorie
Poradniki