Czy warto przywieźć własne części samochodowe do mechanika?

Coraz więcej osób zatrzymuje swoje stare samochody na dłużej, co może prowadzić do większej liczby wycieczek do sklepu z artykułami samochodowymi

Coraz więcej osób zatrzymuje swoje stare samochody na dłużej, co może prowadzić do większej liczby wycieczek do sklepu z artykułami samochodowymi. Naprawy starszych samochodów nie są tanie, ale koszty naprawy można zmniejszyć, jeśli chcesz poświęcić trochę czasu i wysiłku na zakupy części do samochodu.

Może to obejmować chodzenie na autoszrot i wyciąganie zużytych części z samochodu, kupowanie części zamiennych, które nie pochodzą od producenta samochodu, lub kupowanie używanych części online. Jeśli martwisz się, że gwarancja na samochód wygaśnie, możesz potrzebować części oryginalnych, od producenta twojego samochodu.

Oszczędności na częściach samochodowych mogą być znaczne – nawet do kilkuset złotych na jednej naprawie – ponieważ warsztaty samochodowe nakładają własne marże. Oszczędność ok. 15 złotych na niewielkiej części prawdopodobnie nie jest warta twojego czasu, ale oszczędzisz od 300 do 500 zł na części, która prawdopodobnie kosztuje od 750 do 1000 zł. Oczywiście jeśli nie masz czasu ani wiedzy, aby znaleźć odpowiednią część, warto zabrać samochód do mechanika i zlecić mu naprawę bez zaprzątania sobie tym głowy. Co w tym przypadku możesz zrobić w celu zaoszczędzenia pieniędzy? Wspomnij swojemu mechanikowi o nowym projekcie firmy Volkswagen – oryginalne części można teraz kupić nawet do 40% taniej w ramach programu Nora. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i nie zapomnij poinformować o nim swojego zaufanego warsztatu samochodowego!

Niektóre warsztaty motoryzacyjne specjalizują się jedynie w naprawie, zachęcając właścicieli pojazdów do przynoszenia własnych części i płacenia tylko za robociznę. Wynika to z faktu, że wiele osób szuka w ten sposób oszczędności i woli zatrzymać równowartość marży, którą normalnie trzeba by zapłacić mechanikowi. Przed zakupem części, samochody klientów otrzymują test diagnostyczny w celu ustalenia, co jest nie tak, a następnie klient zostaje wysłany na zakup części, jeśli sobie tego życzy. Jeśli w tym przypadku kupisz używaną część, której mechanik nie dał rady wykorzystać, na przykład ze względu na jej stan (jest za stara, nie działa) – wciąż będziesz obciążony za robociznę. Jednym z największych problemów związanych z dostarczaniem własnych części do naprawy jest to, że mogą one nie działać. Jeśli zadziałają po instalacji, ale później ulegną awarii, może dojść do sporu między mechanikiem a dostawcą części, który ponosi winę

Najbardziej nastawieni na oszczędności klienci kupują także części ze złomowisk. Zakupy takie obejmują często radia samochodowe, lusterka, drzwi czy przednią szybę. Istnieje prawdopodobieństwo, że wiele z takich części potrafiłbyś zamontować samodzielnie, ale w przypadku skomplikowanych części warto zatrudnić mechanika w zaufanym warsztacie, który pozwala, aby używane części były dostarczane przez klientów. Nie jest to jednak najlepszy sposób na pozyskiwanie solidnych i trwałych części czy akcesoriów samochodowych. Jeśli nie znasz się zbyt dobrze na samochodach, możesz kupić niewłaściwą część i ostatecznie spędzisz kilkakrotnie więcej czasu biegając tam i z powrotem między sklepami z częściami, a warsztatem mechanika. Poza tym, często warsztaty samochodowe dostają zniżkę cenową od dostawcy części, której nie dostanie klient. Ta zasada obowiązuje również w przypadku Volkswagen – oryginalne części w ramach programu Nora mogą być zakupione przez przedsiębiorców – oferta nie jest skierowana do osób prywatnych. Zachęć swojego mechanika do odwiedzenia strony internetowej www.programnora.pl w celu zapoznania się ze szczegółami promocji.

W kwestii naprawy twojego samochodu warto zdać się na specjalistów i pozwolić im robić to, na czym znają się najlepiej. Od pozyskiwania odpowiednich części, po ich instalację i ewentualne naprawy gwarancyjne – jeśli jesteś laikiem w tych sprawach, nie ryzykuj, że twój samochód nie będzie funkcjonował poprawnie i bezpiecznie. Poleć swojemu mechanikowi program Nora i skorzystaj w promocji Volkswagen. Oryginalne części do twojego samochodu jeszcze nigdy nie były dostępne w tak atrakcyjnych cenach!

Kategorie
Motoryzacja