Dodatki do roweru miejskiego, które warto posiadać

Jazda na rowerze jest obecnie modna i taką modę to my lubimy. Szczególnie, że wpisuje się w zdrowy styl życia. Zatem robimy coś dobrego dla siebie, ale i dla naszego organizmu, a jednocześnie oddajemy też przysługę środowisku. Bardzo popularne stały się obecnie rowery miejskie. Są one doskonałe do jazdy po mieście. Warto jednak wyposażyć je w odpowiednie dodatki takie jak bagażnik rowerowy. Zatem, co jeszcze warto posiadać, by zwiększyć komfort jazdy?

Dobry bagażnik rowerowy to podstawa

Skoro bagażnik rowerowy został już wywołany do tablicy to od niego rozpoczniemy. Otóż rower miejski może być także środkiem transportu na zakupy, zatem gdzie trzymać produkty, które zakupiliśmy? Odpowiedź wydaje się prosta, oczywiście na bagażniku rowerowym, choć przyznamy, że widywaliśmy osoby, które po obu stronach kierownicy miały zawieszone reklamówki z zakupami i za wszelką cenę próbowały złapać równowagę. Ale my takiego rozwiązania absolutnie nie polecamy i zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup odpowiedniego bagażnika. Tym bardziej, że bagażniki rowerowe nie są wcale drogie i można zdecydować się zarówno na modele montowane z przodu, jak i z tyłu. Warto zwrócić uwagę, że nawet bagażniki rowerowe za około 100 zł mają bardzo duży udźwig, który może wynosić nawet 25 kg, zatem, gdy lubisz wycieczki rowerowe, to taki bagażnik jest dla Ciebie jak znalazł. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Tutaj oczywiście plastikowe modele można sobie od razu darować. Zdecydowanie lepiej postawić na te wykonane z aluminium, czy stalowe, które sprawdzą się nawet przy zmiennej aurze.

Trąbka, czy dzwonek rowerowy? Oto jest pytanie…retoryczne

Chyba nikt z was nie ma wątpliwości, że dzwonek rowerowy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż trąbka. Choć w założeniu oba mają pełnić funkcję informacyjną i ostrzegawczą, to bądźmy szczerzy trąbka może co najwyżej przestraszyć i to całkiem solidnie. Zatem dzwonek rowerowy jest oczywiście jedynym słusznym wyborem. Jego sygnał jest subtelny, choć dobrze słyszalny. Zatem wymijając pieszego wystarczy tylko zadzwonić dzwonkiem. Jeżeli to samo zrobilibyśmy naciskając trąbkę, to pieszy mógłby się dorobić co najwyżej palpitacji serca. Dzwonki występują w wielu kształtach i modelach, dzięki temu stanowią również świetny dodatek do roweru, jak i jego ozdobę.

Zabezpieczenia przed kradzieżą – warto je mieć!

Jeżdżąc po mieście rowerem czasami musimy wejść do sklepu, bądź też zamierzamy wybrać się do fryzjera. Zatem nasz rower zostawiamy w miejscu do tego przeznaczonym. Oczywiście należy zabezpieczyć go przed kradzieżą. Rodzajów zabezpieczenia jest całkiem sporo. Można zdecydować się na linkę, choć bądźmy szczerzy jest to najsłabszy rodzaj zabezpieczenia, gdyż wystarczy tylko ją przeciąć. Zdecydowanie lepiej postawić na zamek patentowy, który naprawdę trudno przeciąć. Takie rozwiązanie również nie jest drogie. Kolejnym dobrym wyborem wydaje się być zabezpieczenie na zamek u-lock, najlepiej aby był wykonany ze stali. W takim przypadku jest on barierą nie do pokonania dla złodziei. Dostępne są także łańcuchy, które stanowią solidne zabezpieczenie przed kradzieżą.

A może licznik rowerowy?

Kolejnym i to całkiem fajnym dodatkiem do roweru miejskiego jest licznik. Niedrogie i podstawowe modele w takim przypadku doskonale się sprawdzą. Mierzą one prędkość chwilową, a także dystans wycieczki, czy też czas aktywnej jazdy, jak i całkowity przejechany dystans. Są one polecane szczególnie dla aktywnych osób. Ale również dla tych, które walczą z nadprogramowymi kilogramami. Licznik rowerowy nie jest drogi i można zakupić go już za około 60 złotych. Oczywiście można też zdecydować się na jeszcze bardziej zaawansowane modele, które dodatkowo mierzą np. temperaturę, czy też pokazują pozycję według systemu GPS.

Warto zdecydować się na zakup dodatków do roweru miejskiego. Dzięki nim jazda stanie się jeszcze większą przyjemnością. Ponadto np. bagażniki rowerowe zwiększają jeszcze funkcjonalność roweru, gdyż sprawdzi się on także na większe zakupy, czy też podczas dłuższych wycieczek poza miasto. Dla ochrony przez kradzieżą warto wybrać odpowiednie zabezpieczenia.

Kategorie
Sport i zdrowie