Fiat 500X – odkryj więcej z jazdy!

Sto lat na polskich drogach zobowiązuje do ciągłego zaskakiwania kierowców, przy jednoczesnym zachowaniu najbardziej typowych dla marki cech. Fiat lubi nas rozpieszczać, dlatego wciąż poszukuje nowych środków wyrazu. Jednym z modeli, który w trafny, ale nieco nietypowy sposób odpowiada na oczekiwania kierowców, jest oryginalna odsłona modelu 500. Litera X wiele mówi nam o tym, czego można się spodziewać po nowej odsłonie kultowej „pięćsetki”.

Jedyny taki crossover!

Jednych zachwyca, innych zaskakuje, ale jedno jest pewne: ten samochód jest tak oryginalny, że trudno przejść obok niego obojętnie. Miejskie auta typu crossover kojarzą się z masywnymi, zabudowanymi modelami, którym daleko od lekkości i finezji w poruszaniu się. Fiat postanowił podejść do tej kwestii od niego innej strony. Zamiast tworzyć zupełnie nowy samochód i rezygnować ze swojej filozofii, postanowił wykorzystać to, co najlepsze i zaprezentować w odświeżonej wersji. Tak powstał Fiat 500X – samochód o cechach miejskiego SUV-a, który ani trochę nie stracił ze swojego uroku.

Wyjątkowe auto dla wyjątkowego kierowcy

W czym tkwi siła modelu? W niepowtarzalnym uroku i odważnym stylu. Wyglądem niczym nie odstępuje od innymi samochodów tego typu. Oryginalne wykończenie było możliwe dzięki wykorzystaniu charakterystycznego dla „pięćsetki” nadwozia. Największą różnicą jest to, że jego „twarz” zyskała drapieżność i jeszcze większą pewność siebie. Trudno nie zachwycić się tak prostym, a jednocześnie oryginalnym rozwiązaniem.

Wbrew swoim niewielkim wymiarom Fiat 500X znakomicie sprawdza się jako auto rodzinne. Wnętrze jest przestronne i komfortowo urządzone. Do dyspozycji jest również sporych rozmiarów bagażnik, który zmieści zarówno obfite zakupy, jak i wszystkie rzeczy niezbędne podczas dłuższego urlopu. Cztery wersje wyposażenia dają naprawdę duże możliwości dopasowania auta odpowiadającego potrzebom nowoczesnego kierowcy.

Kategorie
Motoryzacja