Ford Tourneo Connect – zamiast klasycznego minivana

Tourneo Connect to osobowa propozycja od Forda typu kombivan klasy kompaktowej. Tego typu samochody mają całkiem spore grono zwolenników, którzy rezygnują z tradycyjnych minivanów w poszukiwaniu bardziej praktycznego rozwiązania.

Ford Tourneo Connect produkowany jest od 2002 r. jako osobowy wariant Transita Connect, typowego dostawczaka idealnego do jazdy po mieście. W 2013 r. do sprzedaży trafiła druga generacja tego modelu. Czy nowy Ford Tourneo Connect jest autem godnym uwagi? Zdaniem fachowców z firmy Auto Plaza zdecydowanie tak, gdyż klienci bardzo chętnie wybierają go jako alternatywę dla m.in. Renault Kangoo czy Volkswagena Caddy.

Ford Tourneo Connect – pewność i komfort

Tourneo Connect zaprojektowany został zgodnie z filozofią Ford Kinetic Design – dla zespołu projektowego kluczową kwestią było połączenie ciekawej stylistyki z wszechstronnością. Udało się, ponieważ auto jest bardzo przestronne, a kierowca ma zapewniony taki komfort, jak w osobowym samochodzie – plus świetną widoczność. Pasażerowie też narzekać nie mogą, a kanapa dzielona w proporcjach w proporcji 60/40 daje możliwości przesuwania jej adekwatnie do aktualnych potrzeb. Pojemność bagażnika przy komplecie pasażerów wynosi 322 l, ale wzrasta do 2620 l, jeśli autem jadą tylko dwie osoby. Tourneo Connect doskonale się zatem sprawdzi jako rodzinny samochód. Do wyboru są wersje z 5. lub 7. siedzeniami – 7-osobowy Grand jest o 40 cm dłuższy.

Ford Tourneo Connect – co siedzi pod maską?

W Polsce Tourneo Connect dostępny jest jako diesel 1.5 EcoBlue o mocy 100 lub 120 KM. Nie wydaje się to zbyt imponującymi osiągami, niemniej do codziennej jazdy w zupełności wystarcza. Są rynki, gdzie omawiany model Forda można nabyć z litrową jednostką EcoBoost. Na 100 km/h jazdy po mieście Tourneo Connect spala mniej niż 7 l, co należy uznać za bardzo zadowalający wynik.

Płynne zmiany biegów, dobra dynamika, prosty w obsłudze system SYNC3, solidnie wykonane wnętrze – to jedne z największych atutów, jakimi odznacza się Ford Tourneo Connect.

Kategorie
Motoryzacja