Intymna depilacja mężczyzn

XXI wiek zapoczątkował nową erę męskości. Kanon diametralnie zmienił się na przestrzeni lat. Dla mężczyzn coraz ważniejsza jest pielęgnacja ciała, dbanie o zdrowie i aktywność fizyczna. Depilacja intymna mężczyzn przestaje być tematem tabu, a panowie coraz częściej myślą o niej na poważnie. Wszystko w trosce o swoją higienę intymną oraz estetyczny wygląd okolic intymnych, a także dla samej wygody.

Depilacja intymna męska

Choć kiedyś mogło się to wydawać nie do pomyślenia, w dzisiejszych czasach golenie miejsc intymnych u mężczyzn staje się coraz popularniejsze. Dawniej depilacja męska sprowadzała się jedynie do twarzy i głowy. Z czasem mężczyźni zaczęli również golić pachy, a teraz dochodzi już do depilacji intymnych. Od wielu specjalistów można usłyszeć różne opinie dotyczące depilacji intymnych. Niegdyś mówiono, że włoski w strefie intymnej chronią przed otarciami, urazami oraz potem. Lekarze zalecali wtedy, aby włosy jedynie przycinać, ale nie golić na zero. Inni specjaliści są odmiennego zdania twierdząc, że włosy łonowe mogą potęgować rozwój bakterii, otarcia i urazy. U osób aktywnych fizycznie włosy łonowe mogą wywoływać infekcje bakteryjne i nieprzyjemne zapachy, ponieważ kumulują one pot.

Golenie miejsc intymnych mężczyzn

Strefa intymna jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga precyzji, delikatności i ostrożności, aby nie spowodować silnych podrażnień. Metod depilacji intymnych jest wiele, dlatego jak wybrać najlepszą? Jako podstawowy wybór zarówno kobiet i mężczyzn zawsze pada maszynka do golenia. Decydując się na tę standardową metodę, należy pamiętać, że włosy łonowe są twarde i potrzebują mocnego ostrza. NIGDY, POD ŻADNYM POZOREM NIE GOL MIEJSC INTYMNYCH NA SUCHO LUB TĘPĄ MASZYNKĄ. Aby uniknąć niepożądanych efektów, warto golić miejsca intymne z użyciem kremu, żelu lub pianki, która w swoim składzie zawiera składniki łagodzące. Dzięki temu unikniemy silnych podrażnień. Golenie maszynką jest jednak metodą krótkotrwałą, ponieważ włoski usuwane są wyłącznie z wierzchu, co w efekcie daje gładką skórę na maksymalnie 2-3 dni. Po tym czasie można już dostrzec pojawiające się ciemne kropki. Jeśli zastanawiacie się, czym golić miejsca intymne, by uzyskać trwalsze efekty – poznajcie depilację woskiem.

Golenie stref intymnych – depilacja woskiem

Depilacja intymna woskiem przynosi długotrwałe efekty. Polega na tym, że poprzez nałożenie wosku, włoski usuwane są wraz z cebulkami, które zostają osłabione, dlatego włoski odrastają później i jest ich znacznie mniej. Wosk stosowany na miejsca intymne to HOT WAX czyli tzw. wosk twardy. Jest on przeznaczony do depilacji okolic wrażliwych i redukuje odczucie bólu. Depilację woskiem najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym, w którym pracują wykwalifikowane specjalistki. Dobór produktów jest równie ważny, co umiejętności kosmetyczki. W Warszawie polecamy mieszczący się na Mokotowie salon Bodybar. Depilacja woskiem w tym miejscu jest skuteczna i precyzyjna. Używany wosk Lycon jest jednym z najskuteczniejszych wosków. W swoim składzie zawiera naturalne żywice oraz miód pszczeli. Jest łagodny, dzięki czemu nie powoduje obfitych podrażnień. Depilacja woskiem sprawia, że przez 3-4 tygodnie można pożegnać się z niechcianym owłosieniem.

Dbałość o estetykę i higienę

Depilacja miejsc intymnych od zawsze była tematem tabu. Szczególnie jeśli chodzi o grono męskie. Golenie tych stref wydawało się kiedyś mało męskie, a wzorem idealnego męstwa było mocno owłosione ciało. Teraz wszystko się zmieniło i mężczyźni sami podejmują decyzje jak chcą, aby wyglądało ich ciało. Coraz większa ilość mężczyzn decyduje się na golenie miejsc intymnych. Kierują się zarówno estetycznym wyglądem, jak i higieną. Mimo strachu, jaki wywołuje depilacja woskiem, mężczyźni coraz częściej po nią sięgają, by uzyskać długotrwałe efekty. Unikają w ten sposób podrażnień, które może wywołać samodzielne golenie maszynką.

Mężczyźni, w trosce o Wasze bezpieczeństwo i Wasz komfort psychiczny polecamy depilację woskiem w salonach, gdzie o pozytywną i komfortową atmosferę zadbają specjalistki. Bodybar na warszawskim Mokotowie w pełni spełnia te wymagania. Nie wierzycie? Sami sprawdźcie!

Kategorie
Pozostałe