Kultowe modele samochodów marki Ford

Ford jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych marek motoryzacyjnych. Powstała 16 czerwca 1903 roku w Detroit, w Stanach Zjednoczonych, za sprawą Henry’ego Forda. Wiele modeli samochodów tej firmy uznawanych jest za kultowe.

  • Ford model T

Słynny samochód Ford T zaprojektowany został z myślą o przeciętnym mieszkańcu Ameryki. Dziś jest ikoną motoryzacji. Powstał jeszcze przed wojną i stanowił odzwierciedlenie ówczesnej nowoczesnej myśli motoryzacyjnej.

  • Ford F

Pierwszy samochód Ford z serii F, charakteryzujący się wysoką wytrzymałością i gotowością do ciężkiej pracy, pojawił się w 1948 roku. Auto projektowano w ten sposób, aby mogło pomieścić możliwie jak największy ładunek, i tak powstał samochód o nieszablonowej, ciekawej stylistyce, przypisywanej marce Ford. Samochody używane Ford F, nawet wieloletnie, były tak samo sprawne technicznie, jak te schodzące z taśmy fabrycznej.

  • Ford Tudor

W 1949 roku producent marki Ford obwieścił, że nastała nowa era w amerykańskiej motoryzacji. Jej odzwierciedleniem i początkiem stał się samochód Ford Tudor. Był on pierwszym po wojnie zaprojektowanym w całości od nowa samochodem Forda. Za sterami koncernu w tym samym czasie zasiadł Henry Ford II.

  • Ford Thunderbird

Sportowy Ford Thunderbird był obiektem pożądania tysięcy klientów w Ameryce. Był to niesamowity projekt – zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. To jeden z najpopularniejszych samochodów Forda tamtych czasów. Stylowe nadwozie skrywało silnik 5.1 V8 o mocy 228 KM.

  • Ford Mustang

Był rok 1964, kiedy Ford zrobił milowy krok w swojej historii. To właśnie wtedy zaprezentował przystępne cenowo, sportowe auto, które zaprojektowano z myślą o młodych ludziach. Dziś samochody Ford Mustang są ikoną nie tylko dla Forda, ale i całej motoryzacji oraz popkultury amerykańskiej. Obecnie w dalszym ciągu można kupić mocno unowocześnione modele Mustanga, także i w Polsce – sprzedaje je Dealer Ford w Warszawie i w innych miastach w Polsce.

https://www.uzywanejaknowe.pl/ford

Kategorie
Motoryzacja