Łóżka do masażu suchego

Masaż obecnie staje się coraz popularniejszą formą relaksu i odpoczynku. Często zalecany jest również jako element rehabilitacji. Umiejętnie wykonany potrafi zdziałać cuda. Jednak właściwa technika to nie wszystko, ważne jest także, aby wykonywać go przy wykorzystaniu odpowiednio dobranego łóżka do masażu, ponieważ odpowiednio dobrana i wyprofilowana leżanka to połowa sukcesu w zabiegu, reszta to zdolności manualne masażysty.

Czym jest masaż suchy?

Masaż suchy to nic innego, jak odmiana masażu klasycznego, przy której, jak sama nazwa wskazuje, nie wykorzystuje się żadnej oliwki. Właśnie przez wykonywanie na sucho jest on nieco bardziej dotkliwy dla skóry, która rozgrzewa się przez tarcie. Ma to jednak bardzo pozytywny wpływ na ciało. Masaż suchy przede wszystkim działa przeciwbólowo, a także rozluźnia stawy i mięśnie. Likwiduje on przykurcze, pobudza i wzmacnia mięśnie oraz także poprawia ukrwienie. Dodatkowo ma on także wypływ relaksacyjny. Wspomaga się nim leczenie wad kręgosłupa. Niektórzy stosują go również przy leczeniu bólów migrenowych oraz terapiach odchudzających.

Jakie łóżko wybrać do masażu suchego?

Kiedy planujemy dokonać zakupu łóżka do masażu czy to na użytek domowy, czy może do naszego gabinetu pragniemy, by spełniały one kilka istotnych cech. Zależy nam, aby pacjent, który znajdzie się na takim łóżku odczuwał jak najgłębsze rozluźnienie mięśni. Istotne jest również, aby łóżko do masażu było odpowiednio wyprofilowane, tak by złagodzić bóle mięśniowe pacjenta poprzez wysyłanie wibracji o odpowiednich częstotliwościach. Równie istotną cechą jest, aby łóżko było proste w obsłudze, by nie tracić zbędnego czasu na naukę jego obsługi, tylko jak najszybciej móc je wykorzystać, a także nie mieć problemów ze skorzystaniem ze wszystkich niezbędnych funkcji podczas wizyty pacjenta w gabinecie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty domasazu.pl?

Na stronie domasazu.pl znajdziemy bardzo bogaty wybór łóżek do masażu suchego. Urządzenia, które znajdziemy w ich ofercie są bardzo intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu praca z nimi to czysta przyjemność. Na stronie znajdziemy również łóżka do masażu suchego za pomocą strumieni wody, który wpływa korzystnie na całe ciało. Tego typu leżanki wykorzystują nie tylko oddziaływania mechaniczne, ale również ciepło wody, od której pacjent znajdujący się na łóżku do masażu oddzielony jest za pomocą gumowej membrany. Polecamy zapoznać się z urządzeniem do suchego hydromasażu Wellsystem Medical, w którego przypadku możemy zdecydować się na prezentację w naszym gabinecie.

Wybór łóżka do suchego masażu nie musi być już dla nas kłopotem. Wystarczy skontaktować się z domasazu.pl, by móc obejrzeć sprzęt wysokiej klasy w swoim gabinecie. W końcu nie kupuje się kota w worku, dlatego najlepiej osobiście przekonać się jak dane urządzenie działa.

Kategorie
Pozostałe