Najlepszy Internet dla gamerów

Rozgrywka komputerowa online jest w stanie przynieść wiele emocji. W wielu przypadkach jednak potrzebne jest do niej bardzo szybkie łącze internetowe, aby grać na pełnych detalach oraz bez ryzyka, że dojdzie do przerwania połączenia lub tzw. lagów. Jakie łącze jest zatem najlepsze dla gamerów?

Szybkość jako podstawa przy rozgrywce online

Przy rozgrywce komputerowej bardzo ważna jest prędkość pobierania i wysyłania danych. Jeśli chodzi o Internet, światłowód w takim przypadku stanowi idealne rozwiązanie. Operatorzy oferują w tym zakresie bardzo wydajne łącza. Na przykład w INEA można zdecydować się na podpisanie umowy o korzystanie z łącza światłowodowego o przepustowości 10 Gb/s. To powinno wystarczyć do płynnej rozgrywki. Dzięki tak wydajnemu łączu uniknie się milisekundowych opóźnień oraz zacinania się obrazu, co wpływa na końcowy rezultat rozgrywki indywidualnej bądź drużynowej i może być przyczyną frustracji związanej z przegraniem praktycznie wygranej partii lub meczu. Jeśli chodzi o Internet, światłowód doskonale radzi sobie także z najnowszymi tytułami o dużych wymaganiach sprzętowych oraz wymagających udostępniania sporej ilości danych.

Światłowód i jego inne zalety dla gamerów

Wśród innych atutów, które sprawiają, że światłowód jest idealnym rozwiązaniem dla gamerów, znajduje się jego bardzo niski ping (czyli po prostu opóźnienie w transmisji danych) sięgający 30-60 milisekund. Dzięki temu w trakcie rozgrywki praktycznie nie ma ryzyka pojawienia się tzw. lagów, czyli zacinania się obrazu. To, jakie łącze ma ping, można sprawdzić każdorazowo na specjalnej stronie testu łącza. W przypadku podpisania umowy ze znanym operatorem (jak INEA) nie trzeba się jednak martwić o to, że będą pod tym względem problemy. Równie istotna jest stabilność światłowodu. Jest on m.in. odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne (związane przede wszystkim z burzami i różnego rodzaju anomaliami), a także na zakłócenia o charakterze elektromagnetycznym. To wszystko sprawia, że gamer w trakcie gry nie musi się martwić wpływem otoczenia zewnętrznego na rozgrywkę. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, jaki wybierze się Internet, światłowód powinien być opcją priorytetową.

Kategorie
Pozostałe