Prawdy i mity o leczeniu pijawkami

Leczenie pijawkami to metoda, która wykorzystywana była od setek lat. Zapomniana i lekceważona obecnie wraca do łask zyskując coraz większą popularność, wśród osób, które nie chcą przesadzać z ilością środków farmakologicznych. Wciąż jednak sporo osób ma wątpliwości co do tej metody i nie wie w co wierzyć. W sieci pojawia się bowiem wiele mitów na temat hirudoterapii.

To starożytna kuracja – prawda

Wiele osób powątpiewa w to, że leczenie pijawkami jest metodą, która stosowana była już w starożytności. Tymczasem istnieją dowody na to, że już w Egipcie stosowano pijawki do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Świadczą o tym między innymi znalezione malowidła ścienne. W dzisiejszych czasach zdajemy sobie sprawę, że starożytni stosowali niezwykle skuteczne metody leczenia, dlatego informacja ta powinna przemawiać na korzyść tej metody.

Do terapii można używać pijawek z rzeki lub jeziora – mit

W internecie znaleźć możemy informacje na temat tego, że kurację pijawkami możemy przeprowadzić samodzielnie wykorzystując pijawki, które znajdziemy w akwenach wodnych. To bardzo szkodliwy mit, który należy wyjaśnić. Pod żadnym pozorem nie możemy wykorzystywać zwykłych pijawek! W terapii mogą być wykorzystywane jedynie pijawki hodowlane, które wolne są od bakterii i wirusów. Poza tym, ich przykładaniem powinien zająć się specjalista, który zna zasady hirudoterapii.

To wydzielina pijawek leczy – prawda

Wiele osób zastanawia się co tak naprawdę leczy w terapii pijawkami. Czy jest to wysysanie przez nich krwi? Czy może substancje, jakie przenikają do naszego organizmu? Druga odpowiedź jest prawidłowa. W śluzie pijawek znajduje się bowiem aż ponad 100 związków, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm.

Podsumowując, leczenie pijawkami jest bezpieczne i może przynieść ulgę w wielu dolegliwościach oraz wspomóc leczenie chorób. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że jest to terapia bezpieczna, która nie szkodzi naszemu zdrowiu wybierajmy jedynie profesjonalne gabinety cieszące się dobrą renomą, takie jak https://pijawki.abros.pl/.

Kategorie
Pozostałe