Rozwód? Sprawdź jak znaleźć dobrego adwokata

W dzisiejszych czasach osoby, które nie czują się szczęśliwe w związku małżeńskim nie mają problemu z tym by zdecydować się na rozwód. Adwokat w takiej sytuacji jest niemałym wsparciem w walce o dochodzenie swoich spraw i szybkie zakończenie procesu. Niestety, nie mając doświadczenia często nie wiemy czym sugerować się podczas wyboru specjalisty, który mógłby nas reprezentować.
Dlatego też przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę szukając adwokata na rozwód.

Adwokat specjalizujący się w rozwodach

Choć wydawać by się mogło, że rozwody nie należą do skomplikowanych spraw adwokat, którego wybierzemy nie powinien być wybierany na zasadzie przypadku. Warto stawiać na adwokatów, których specjalnością są właśnie rozwody. Doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw może bardzo nam pomóc i skrócić czas trwania postępowania.

Sprawdź opinie jakimi cieszy się adwokat

Jeśli trafimy na ogłoszenia adwokata specjalizującego się w rozwodach przed umówieniem się na spotkanie warto sprawdzić jakimi opiniami klientów się cieszy. Obecnie większość adwokatów posiada swoją wizytówkę Google, na której znajdziemy komentarze użytkowników dotyczące współpracy z daną kancelarią. Warto wnikliwie się z nimi zapoznać.

Cechy dobrego adwokata

Rozprawy rozwodowe należą do tych, które dotykają najbardziej prywatnych spraw naszego życia. Często są one ujawniane na światło dzienne podczas rozpraw, dlatego też adwokat, który nas reprezentuje powinien być osobą, która darzymy zaufaniem. Powinien być również osobą bardzo kontaktową, która nie będzie miała trudności z prowadzeniem rozmów, nie tylko z nami, ale również z małżonkiem – często bowiem to adwokaci kontaktują się w sprawie podziału majątku czy opieki nad dziećmi.

 

Podsumowując, jeśli decydujemy się na rozwód adwokat może być nieocenionym wsparciem, dzięki któremu poczujemy się pewniej. Aby tak było warto jednak wybrać doświadczonego specjalistę, który na co dzień zajmuje się sprawami rozwodowymi. Tylko taki adwokat będzie wiedział na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do procesu oraz samej rozprawy. 

Kategorie
Poradniki