Serwery Tower – idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw

Każda, nowoczesna firma zatrudniająca od kilku do kilkudziesięciu osób w pewnym momencie będzie potrzebowała własnego serwera z usługami sieciowymi. Posiadanie tego typu urządzenia gwarantuje bezpieczeństwo wewnętrznych danych oraz nie generuje dodatkowych stałych kosztów. Jak wybrać taki sprzęt i na co zwrócić uwagę przy jego doborze?

Jedną z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przy wyborze serwera dla firmy, jest rodzaj obudowy. Jest to bardzo istotne ze względu na miejsce, jakie może wykorzystywać dany sprzęt. Na rynku królują Serwery w obudowie Tower oraz typu RACK. Różnią się one swoim zastosowaniem, ale przede wszystkim ilością zajmowanego miejsca i ceną. Serwery Tower są najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które nie mają możliwości tworzenia osobnej serwerowni oraz dysponują ograniczonym budżetem. Jednocześnie jest to rozwiązanie w zupełności wystarczające dla potrzeb niedużych firm. Serwery Tower mają bardzo uniwersalne zastosowania. Można je wykorzystywać jako serwery baz danych, Active Directory lub też do hostowania strony internetowej przedsiębiorstwa. Dodatkowo zajmują tyle samo miejsca, co stacjonarny komputer.

Kolejną zaletą serwerów Tower jest możliwość ich rozbudowy w miarę zwiększania się potrzeb użytkowników. Można bezproblemowo wymienić pamięć RAM, kartę graficzną lub procesor, czy rozwinąć przestrzeń dyskową. W przypadku serwerów RACK jest to utrudnione. Dzięki temu początkowa konfiguracja sprzętowa może ulegać zmianie wraz z rozwojem potrzeb firmy. Serwery Tower mogą być również dowolnie specjalizowane, co pozwala na dostosowanie ich do potrzeb użytkowników. Z szeroką ofertą serwerów Tower można zapoznać się w sklepie www.ideal.pl.

Warto również zaznaczyć, że oprócz tego, że serwery Tower są kompaktowe i idealnie spełniają wymagania niedużych przedsiębiorstw, posiadają one jeszcze jedną zaletę – w porównaniu do serwerów w innych obudowach są one tańsze, a jednocześnie w pełni wystarczające do użytku wewnętrznego przedsiębiorstwa. Możliwość ich późniejszej rozbudowy lub wymiany podzespołów jest dodatkowym atutem.

Kategorie
Pozostałe