Używana Honda z salonu. Czy to się opłaca?

Samochody marki Honda uznawane są za jeden z lepszych zakupów przez tych, którym zależy na dynamicznym, wydajnym, niezawodnym aucie o sportowej linii. Modele Hondy z drugiej ręki można kupić nie tylko przez ogłoszenia czy na giełdach – teraz także dostępne są w salonach dealerskich.

Zakupienie dobrego samochodu używanego może być nie lada wyzwaniem. Chociaż na rynku znajduje się mnóstwo różnych modeli, to jednak wybranie takiego, który będzie udanym zakupem, nie zawsze jest takie proste, jak może się wydawać.

Dużym zagrożeniem jest przede wszystkim brak dokładnej informacji o historii i stanie pojazdu. Szacuje się, że nawet około połowy samochodów na sprzedaż ma inną kondycję niż ta, która podawana jest przez sprzedających w ogłoszeniach.

Przekręcone liczniki, ale również poważniejsze usterki, zatajone wypadki i zalania, a nawet kradzieże – na to wszystko narażeni są kupujący samochody używane.

Znalezienie dobrego modelu Hondy z drugiej ręki nie musi być jednak aż tak trudne, jak może się wydawać. Jeśli chodzi o bezpieczną transakcję, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oferty w salonach dealerów marki. Możemy zamówić w nich nie tylko samochody nowe, ale także te używane – bez ryzyka!

Używane auto od dealera ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy mieć pewność co do jego kondycji – mamy do wglądu informacje o jego stanie technicznym na podstawie przeprowadzonych testów. Także dealer bardzo często daje na używane auta gwarancję – gdy w okresie ochrony gwarancyjnej coś się popsuje, możemy liczyć na darmową naprawę.

Oprócz tego kupno auta od dealera ma wiele innych korzyści – możliwość skorzystania z finansowania na miejscu, wykupienia polisy ubezpieczeniowej, dodatkowe bonusy, na przykład zniżki w ASO czy gratisy takie jak opony czy dywaniki.

Zatem jeśli chodzi o samochody marki Honda, na przykład Honda CR-V, Accord, Honda Jazz Warszawa to jedno z wielu miast na mapie Polski, w którym możemy zakupić te modele z drugiej ręki bez ryzyka. Wystarczy udać się do salonu dealerskiego!

Kategorie
Motoryzacja