Zadbaj o komfort swojego snu

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Podczas snu nasz organizm ma bowiem czas, by zregenerować się i nabrać energii. Tymczasem wielu z nas nie dba o zapewnienie sobie odpowiednich warunków w sypialni. Traktujemy to pomieszczenie nieco po macoszemu uważając, że skoro jest to pomieszczenie, do którego raczej nie zapraszamy gości, nie ma sensu w nie inwestować. To błąd, który odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Warto więc zadbać o to, by w sypialni panowały odpowiednie, komfortowe warunki.

Łóżko ma kluczowe znaczenie

Mówiąc o wyposażeniu sypialni powinniśmy skupić się przede wszystkim na łóżku KomfortSnu.pl/Łóżka-Tapicerowane. Jest to bowiem najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu i to właśnie on ma wpływ na komfort snu. Dobre łóżko powinno być przestronne. Szerokość około 90 centymetrów na osobę to minimum jakiego potrzebujesz, by czuć się wygodnie. Poza tym, ogromne znaczenie ma również materac, który znajduje się na łóżku. Zbyt miękki nie zapewni twojemu ciału odpowiedniego podparcia, za twardy nie zagwarantuje zaś komfortu.

Dlaczego warto zadbać o dobry materac?

Wybór dobrego materaca to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim naszego komfortu i bezpieczeństwa. W czasie snu nasze ciało staje się bezwładne, przez co potrzebuje odpowiedniego, solidnego podparcia, które pozwoli mu przyjąć naturalną dla niego pozycję.

Czym powinien się charakteryzować?

Dobry materac powinien dopasowywać się do kształtu twojego ciała, ale jednocześnie zapewniać mu podparcie, równomiernie rozkładając jego ciężar (SalonSnu.pl/Kolekcja-Cloud). Warto więc stawiać na nowoczesne materace wykonane z otwartokomórkowej pianki zmieniającej swoją twardość w zależności od temperatury. Dopasowuje się ona bowiem do naszego ciała, pozwalając przyjąć mu naturalne ułożenie. Dobrze, jeśli materac posiada różne strefy twardości – pozytywne wpływa wówczas nie tylko na nasz komfort i wygodę, ale również lepiej podpiera kręgosłup oraz usprawnia pracę układu krążenia. Jednym z materacy, które spełniają te oczekiwania jest materac Mind Impression. To nowoczesne rozwiązanie dla osób mających problemy z bólem kręgosłupa oraz sztywnością stawów. Posiada bowiem potwierdzone atestami właściwości medyczne.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Poza dobrym materacem warto również zadbać o warunki panujące w sypialni. Przede wszystkim, nie może być w niej za ciepło – optymalna temperatura, która zapewni ci dobre samopoczucie to ok. 18 stopni Celsjusza. Poza tym dbaj o to, by często wietrzyć swoją sypialnię – świeże powietrze ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Upewnij się także, że powietrze w sypialni nie jest zbyt suche – postawienie na półce nawilżacza powietrza również pozytywnie wpłynie na jakość twojego snu.

Podsumowując, jeśli zadbasz o to, by w twojej sypialni panowały odpowiednie warunki, wymienisz materac na jeden z nowoczesnych i atestowanych produktów, możesz mieć pewność, że szybko poczujesz się lepiej, a sen znów stanie się prawdziwą przyjemnością. Warto więc przyjrzeć się krytycznie swojej sypialni i zadbać o jej wyposażenie.

Kategorie
Poradniki