Rusza czwarta edycja programu Sprawdź Promile

Już po raz czwarty mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej rusza w trasę po Polsce. Przez pięć najbliższych miesięcy gościć będzie na 13 dużych imprezach plenerowych. Wszystko po to, by edukować dziesiątki tysięcy miłośników dobrej zabawy w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

To czwarta edycja programu mobilnej strefy Sprawdź Promile, która gościła dotąd na 29 imprezach masowych. W ciągu trzech poprzednich lat prawie 150 tys. osób przy użyciu profesjonalnego alkomatu sprawdziło, czy mogą wsiąść za kierownicę. Do tego przeprowadzono prawie 30 tysięcy animacji z wykorzystaniem alkogogli, które pozwalają przekonać się, jak odbieramy rzeczywistość, kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu.

– Nasza mobilna strefa z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, dzięki czemu przekaz o odpowiedzialnym spożyciu alkoholu także ma zdecydowanie liczniejsze grono odbiorców. – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.
– Co ważne, staramy się edukować ludzi w sposób ciekawy, aktywizując ich poprzez nietuzinkowe zabawy i zadania. Wiedza zdobywana w ten sposób jest szybciej przyswajana, jak również utrwala się na dłużej.

Osoby odwiedzające strefę Sprawdź Promile będą mogły sprawdzić swoją trzeźwość przy pomocy profesjonalnego alkomatu, ale także spróbować swoich sił w alkogoglach. Wyposażeni w te wymyślne okulary, będą mieli za zadanie choćby ułożyć klocki czy też przejść swoisty labirynt. Na odważnych czeka także refleksomierz (Pol’and’Rock oraz Beerfest).

Sezon 2018, tak jak poprzedni, strefa Sprawdź Promile rozpocznie na Kortowiadzie (17-20.05), czyli wielkim studenckim święcie w Olsztynie. Następnie pojawi się w Małopolsce (Life Festival, Oświęcim) oraz na Śląsku (Dni Tyskie, Tychy). W lipcu i sierpniu gościć będzie na szeregu festiwali muzycznych, w różnych częściach kraju (Suwałki Blues Festiwal, 90’ Festival Katowice, Audioriver, Pol’and’Rock Festival, Czad Festiwal Straszęcin, Beerfest) oraz AirShow w Radomiu. Edycja zakończy się w Warszawie – obecnością strefy na Stadionie Narodowym.

Mobilna strefa Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej zainicjowany w 2015 roku, którego celem jest promowanie odpowiedzialnego spożycia alkoholu, będące jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju firmy „Postaw na piwo”

Kategorie
Polecane