Leczenie uporczywych żylaków pijawkami

Leczenie pijawkami to zabieg stosowany od setek lat. Również dziś znajduje swoich zwolenników wśród fanów niekonwencjonalnych metod terapii.

Pijawki to stworzenia żyjące w akwenach wody stojącej i łagodnych strumieniach. Żywią się one krwią zwierząt i ludzi, co zostało wykorzystane podczas różnorodnych terapii, najpierw ludowych, a później medycyny naturalnej. Pijawka podczas przysysania się wysysa wprawdzie niewielką ilość krwi, ale kilka pijawek może wyssać jej więcej, dlatego warto przeprowadzać taki zabieg tylko pod okiem specjalisty. Terapeutyczne działanie leczenia pijawkami opiera się jednak nie tylko na upuszczaniu krwi, ale też kontakcie z substancjami zawartymi w ślinie tych istot. Chodzi o hirudynę i histaminę, które działają przeciwzakrzepowo i rozszerzają naczynia krwionośne. Pijawki Abros pochodzą tylko z kontrolowanych hodowli co ważne, bo nie roznoszą one chorób ani pasożytów. To istotne nie tylko wtedy, gdy kupujesz pijawki na własny użytek, ale też jeśli prowadzisz zakład leczniczy. Być może wiesz, że niektóre tańsze rodzaje pijawek pochodzą z Chin, gdzie są karmione krwią czasem chorych i niebadanych zwierząt.

Leczenie żylaków pijawkami

Żylaki to drobne zatory żył, występujące najczęściej na nogach. Ich leczenie tradycyjnymi metodami bywa uciążliwe. Na rynku dostępne są kremy, które jednak mają ograniczone działanie i sprowadzają się najczęściej do wzmacniania naczyń krwionośnych, przez co żylaki mogą być najwyżej nieco mniej widoczne. Z kolei skuteczniejsze zabiegi chirurgiczne są kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego warto wypróbować zabiegi z pijawkami na żylaki http://pijawki.abros.pl/leczenie-zylakow-pijawkami/ które można przeprowadzić na pijawkach firmy Abros. Pijawki wysysają krew z miejsca przyssania, a jeśli będzie to punkt, w którym powstał żylak, może udać się w szybki sposób zlikwidować nieestetyczne miejsce na ciele. Kilka zabiegów może szybko przynieść znaczną różnicę, a nawet całkowicie pomóc usunąć problem.

 

Kategorie
Sport i zdrowie