Jak uspokoić psa? Sprawdzone porady!

Każdy posiadacz psa wie, że bycie jego opiekunem daje sporo radości. Niestety, jeśli jesteśmy właścicielami czworonoga, którego rozpiera nadmiar energii możemy czasem czuć się tym przytłoczeni. Szkody w domu, ataki na ludzi – to tylko niektóre z problemów, z jakimi zmagają się właściciele nadaktywnych psów. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, jak uspokoić każdego, nawet najbardziej żywiołowego psa. Poznajmy je.

Długie spacery to jest to!

Bardzo często niegrzeczne zachowanie pupila spowodowane jest tym, że ma on po prostu zbyt wiele energii. Zastanów się więc, czy spacery twojego psa nie są zbyt krótkie. Kilkuminutowe wyjścia na siusiu to stanowczo za mało. Jeśli znajdziesz czas na energiczną przechadzkę połączoną z zabawą z pewnością zauważysz, że zachowanie twojego psa ulegnie zmianie na lepsze.

Kontrola diety

Może to wydawać się dziwne, ale za złym zachowaniem twojego pupila może stać nieodpowiednia dieta. Specjaliści zgodnie twierdzą, że gdy pies spożywa zbyt dużo białka oraz kukurydzy może mieć problem z nadpobudliwością. Warto więc uważnie przyjrzeć się składowi karmy, którą oferujesz swojemu pupilowi. Być może czas na zmiany? Zadbaj o to, by karma twojego pupila składała się przede wszystkim z mięsa wysokiej jakości.

Szkolenie może pomóc

Jeśli twój pies jest energiczny a przy tym nieposłuszny warto zapisać go na profesjonalne szkolenie pod okiem behawiorysty. Pomoże ci on zrozumieć twojego psa i nauczy, jak postępować z nim każdego dnia. Co więcej, pies podczas szkolenia może nauczyć się wykonywania wielu komend a przy okazji straci nadmiar energii. Obecnie w większości miast można już znaleźć behawiorystę organizującego szkolenia dla psów. Wykorzystaj to i spędźcie czas w przyjemny sposób!

Podsumowując, nawet najbardziej energicznego psa da się okiełznać. Proste i sprawdzone metody sprawią, że zwierzę nauczy się jak zachowywać się w poszczególnych miejscach oraz wyzbędzie się agresji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pracę nad zachowaniem swojego zwierzęcia.

Artykuł został opracowany dzięki konsultacjom z http://duowet.net/.

Kategorie
Pozostałe