Okna pasywne – oszczędnie na dwa sposoby!

New style villa with outdoor lighting, night view

Budownictwo pasywne zyskuje niemałe grono zwolenników, bo to działania w myśl ochrony środowiska, ale i realne oszczędności dla właścicieli domostw. Choć technologie stosowane w domach pasywnych, w tym okna pasywne, nie należą do najtańszych rozwiązań, zdecydowanie stają się inwestycją wartą każdej złotówki.

Okna pasywne spełniają tak naprawdę dwie funkcje. Z jednej strony ograniczają straty cieplne, ponieważ charakteryzuje je wysoki współczynnik izolacji termicznej, z drugiej zaś wpływają na pozyskiwanie energii cieplnej z promieni słonecznych. Dom staje się jaśniejszy, cieplejszy, a nawet bardziej przytulny, bo przez duże okna wpada mnóstwo naturalnego światła. Podwyższa się znacząco komfort korzystania z każdego pomieszczenia. Jednocześnie duże powierzchnie okien nie wpływają na podwyższenie rachunków za ogrzewanie, bo ich szczelność i wspomniany, wysoki współczynniki izolacji termicznej, doskonale chronią przed ucieczką ciepła na zewnątrz.

W oknach pasywnych stosowane jest potrójne przeszklenie, ale nie bez znaczenia pozostaje także rama okienna, która zajmując około 30-40% otworu okiennego, także musi charakteryzować się bardzo dobrą izolacją cieplną. Zalety, jakie posiadają okna pasywne, to zatem przeszklenie charakteryzujące się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła, jak i rama o takim samym parametrze. Ponadto termicznie zoptymalizowanie uszczelnienie krawędzi, a na koniec estetyka, która także komponuje z charakterystyczną aranżacją domów pasywnych.

Decydując się na rozwiązania, które mają sprzyjać ekologii, przynosić realne oszczędności, a przy tym oferować wyższy komfort korzystania z domowych przestrzeni, warto rozważyć uzupełnienie o okna pasywne.

Okna doskonale dopasowane do danego obiektu, ale i z uwzględnieniem oczekiwań właścicieli, jest w stanie zaoferować firma, której propozycje można znaleźć pod adresem https://domel.pl/. Doświadczenie nabywane podczas kolejnych realizacji, szeroka oferta i gwarancja zastosowania najwyższej jakości materiałów, a do tego fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji.

Kategorie
Poradniki