Piknik czy może off-road? Z Fiatem 500L Cross nie musisz wybierać!

Samochody, które łączą w sobie cechy aut osobowych i terenowych to prawdziwy hit. Taki wybór wśród kierowców nie dziwi – pojazdy tego typu to przemyślane pójście na kompromis w przypadku, gdy marzymy o dynamicznej, ale jednocześnie bezpiecznej i wygodnej jeździe niekoniecznie w pojedynkę.

Surowo, ale pewnie

Niech nikogo nie zmyli dość chłodny, surowy wręcz wygląd 500-setki. Zachwyca rozwiązaniami stylistycznymi bezpośrednio nawiązującymi do wyglądu innych crossów, ale pozostaje tym, co dla Fiata charakterystyczne: przyjemną dla oka, przestronną bryłą, która powstała z myślą o jak największym komforcie kierowcy oraz pasażerów. Tym samochodem możesz się wybrać wszędzie, gdzie tylko przyjdzie Ci ochota i zabrać wszystkich, na których Ci zależy (i zarazem wszystko). Pojemny bagażnik, mnóstwo miejsca wewnątrz, przestrzeń dla kierowcy, który pozostaje przecież najważniejszy… między innymi to sprawiło, że Fiat 500L w wersji Cross zdobył tak wielką przychylność polskich kierowców ceniących praktyczne, kompleksowe rozwiązania.

Miejski i dziki jednocześnie

Cross od Fiata, mimo ogromnego ukłonu w stronę rodziny, pozostaje samochodem sportowym, pełnym dynamiki i płynności ruchów. Wystarczy wyjechać nim poza miasto, aby przekonać się, jak wiele ma kierowcy do zaoferowania. Selektor z trzema trybami jazdy umożliwia dopasowanie zachowania za kierownicą do tego, co dzieje się właśnie na drodze. Na uwagę zasługują również nowoczesne systemy bezpieczeństwa: Hill Holde zagwarantuje pewny podjazd pod górę w każdych warunkach, DST (Dynamic Steering Torque) zapewnia pojazdowi niezwykłą zwrotność, z kolei ERM (Electronic Roll Mitigation) zapobiega dachowaniu. Dzięki nim można mieć pewność, że podczas jazdy nawet w trudnych warunkach auto będzie pewnie trzymało się drogi. Zarówno w mieście, jak i poza nim, kierowca oraz pasażerowie czują pełen komfort, bezpieczeństwo i swobodę. Takiego crossa próżno szukać gdzieś indziej!

Kategorie
Motoryzacja