Ochraniacze na motor – poznaj ich najważniejsze rodzaje i zastosowanie

Jazda motocyklowa wiąże się z wieloma przyjemnymi doznaniami. Ludzie cenią sobie dynamikę, możliwość jazdy na świeżym powietrzu oraz duże prędkości czy też możliwość pokonywania trudnych terenów. Rzecz jasna w związku z tym jazda motocyklowa wiąże się z wieloma zagrożeniami, więc każdy motocyklista powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie.

Nic dziwnego, że w sklepach motocyklowych dużą popularnością cieszą się różne ochraniacze na motor. Zadaniem takich akcesoriów jest zabezpieczanie konkretnych partii ciała przed uderzeniami i innymi obrażeniami, które mogą powstać w wyniku wypadków lub wywrotek. Na rynku dostępne są różne akcesoria do motocykli odpowiedzialne za zapewnianie optymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu właściwego poziomu komfortu.

Pasy nerkowe

Element, jakim jest pas nerkowy cieszy się dużą popularnością wśród motocyklistów uprawiających motocross oraz jazdę terenową enduro. Taki pas otacza jamę brzuszną i uciska organy wewnętrzne (razem z nerkami) chroniąc je przed nadmiernymi wstrząsami i drganiami. Przekłada się to na lepsze samopoczucie podczas jazdy oraz po niej. Dzięki pasowi można uniknąć zawrotów głowy, nudności, a nawet krwi w moczu.

Oczywiście pas taki zapewnia dodatkową ochronę przed uderzeniem lub otarciem. Zapewnia on między innymi skuteczną ochronę dolnej partii pleców. Innym ważnym zadaniem jest odciążanie pleców, mięśni i ścięgien oraz kręgosłupa. Nie należy też zapominać o korygowaniu pozycji podczas jazdy.

Buzery

Wielu ekspertów uważa, że buzery są drugimi (po kaskach) najważniejszymi elementami wyposażenia ochronnego motocyklistów. Odpowiadają one za skuteczną ochronę korpusu przed wieloma urazami podczas wypadków i wywrotek. Najlepsze ochraniacze tego rodzaju zapewniają zabezpieczenie klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa oraz barków. Zwykle są one wykonywane z lekkich materiałów plastikowych, które mimo swojej lekkości zapewniają odpowiedni poziom ochrony, a dodatkowo nie ograniczają przewiewności.

Środki ochrony kręgosłupa

Kręgosłup to punkt newralgiczny, a jego uszkodzenie może doprowadzić do paraliżu i trwałego inwalidztwa, a nawet śmierci. Miłośnicy szybkiej, ekstremalnej jazdy motocyklowej powinni zapewnić sobie odpowiednie ochraniacze kręgosłupa. Są one wykonane z trwałych materiałów, które doskonale chronią plecy i kręgosłup przed uderzeniami i obrażeniami podczas wypadków. Bardzo skutecznie rozpraszają energię w krótkim czasie, więc kręgosłup dzięki temu nie przyjmuje całej siły uderzenia na siebie.

Ochrona dolnych partii ciała

Nie należy również zapominać o innych ważnych ochraniaczach, jakimi są specjalne spodenki ochronne. Zwykle posiadają one specjalne panele ochronne zabezpieczające górne części nóg. Spodenki takie nie tylko chronią nogi, ale również zapewniają wysoki komfort jazdy i nie krępują ruchów.

Te oraz wiele innych elementów ochronnych dla motocyklistów można znaleźć i kupić w wielu stacjonarnych oraz internetowych punktach sprzedaży. Dzięki dystrybucji internetowej, ochraniacze takie docierają do klientów z całej Polski.

Kategorie
Motoryzacja